W Legnano najlepsi Węgrzy, Radosław Zawrotniak 13.

Puchar Świata seniorów w szpadzie mężczyzn – Legnano, 17-18/11/2017r

Zdjęcia: Bizzi/FIE

Trzynasty dzisiaj Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) zajął najwyższą lokatę spośród polskich szpadzistów w Pucharze Świata seniorów rozegranym we włoskim Legnano.

Krakowianin w pierwszym pojedynku pokonał Hoi Suna Fonga z Hongkongu, w kolejnym pojedynku okazał się lepszy od Koreańczyka Youngjuna Kweona. Drogę do ćwierćfinału zamknął Polakowi Max Heinzer ze Szwajcarii. Blisko zwycięstwa w walce tabeli z 64 był Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1983 Mielec), który przegrał z liderem klasyfikacji FIE – Yannickiem Borelem z Francji tylko jednym trafieniem. W węgierskim finale Andras Redli triumfował nad Danielem Bertą. Na najniższym stopniu podium stanęli Heinzer oraz Ruslan Kurbanov z Kazachstanu.