Mistrzostwa Świata ( Budapeszt)

Radek zaliczył bardzo udany występ na Mistrzostwach Świata które odbyły się na Węgrzech.

Po wygranych wszystkich pojedynkach eliminacyjnych zawodnik z Krakowa rozstawił się z nr 20.

Pierwszą walkę eliminacji bezpośredniej stoczył z zawodnikiem z Finlandii Kasperem Roslanderem. Fin całą walkę prowadził do stanu 14:13. Polakowi udało się odrobić punkt i wyrównać stan pojedynku.  Zadecydowała minuta dodatkowa. Radek zadał trafienie co pozwoliło awansować dalej .

W kolejnej rundzie na przeciwko Polaka stanął dwumetrowy Francuz Blasyck Alexander. Po dramatycznej walce z emocjonującą końcówką Radek mógł cieszyć się ze zwycięstwa wygrywając w minucie otwartej 13:11.

O pierwszą ósemkę przyszło mu się zmierzyć z Niemcem Jeorgirm Fiedlerem aktualnym Mistrzem Europy.

Radek wzorowo odrobił zadanie domowe, wyciągnął wnioski z Mistrzostw Europy rewanżując się Niemcowi.  Polak wygrał 15:14 !!! Radek awansował do finału Mistrzostw Świata.

Ćwierćfinał pechowo zakończył się porażką. Radek przegrał walkę z Szwajcarem Fabianem Kauterem. Jeden błąd kosztował Polaka medal. Na 11 sekund przed końcem Zawodnik AZS AWF Kraków prowadził 8:7 . Niestety Szwajcar odrobił a wcześniej wylosowany priorytet dawał przeciwnikowi awans.  Radek zmuszony do atakowania otrzymał dwa kontrataki i przegrał walkę na czas 10:8.

Nikolai Novosiolov został po raz drugi w karierze Mistrzem Świata.

POLSKA w składzie Zawrotniak, Mikołajczak, Motyka, Adamek zajęła 4 miejsce w turnieju drużynowym pokazując tym, że wraca do elity.  Wygrała ekipa gospodarzy.

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.